top of page
Wayne_Ellington_Manchester_Inspirational

Wayne Ellington & Manchester Inspirational Voices 

[Wielka Brytania]

Chór Manchester Inspirational Voices jest jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych chórów typu “community” – społeczności lokalnych w Wielkiej Brytanii. Od swoich początków, które sięgają roku 2006 Wanye Ellington prowadzi chór w podróż niosąc przesłanie nadziei w wielu częściach Manchester i poza jego granicami. Zjednoczeni w miłości do muzyki i wiary.

Znaczenie chóru dla społeczności pozostaje niezastąpione; jest przystanią dla każdego, strefą wolną od stresu, gdzie jego członkowie mogą “zapomnieć się”, dając porwać muzyce, po to by znów się odnaleźć w atmosferze bezpieczeństwa, otoczeni wsparciem i miłością przyjaciół. MIV jest otwarty na przyjmowanie nowych członków i dzieli się wiarą i nadzieją z słuchaczami w każdym wieku i w każdym położeniu geograficznym. Muzyka bez barier.


Chór wypracował sobie reputację jednego z najlepszych chórów gospel w północno-zachodniej części Wielkiej Brytanii – The North West Premier Community Choir (UK), a ich wyjątkowe brzmienie pozwoliło im dostać się do finału konkursu i zdobyć miano BBC Songs of Praise Gospel Choir w roku 2016. Wayne Ellington z troską i pieczołowitością kieruje grupą, stosując holistyczne podejście do umysłu, ciała i ducha i ich wpływu na jakość wydobywanego dźwięku i formy ekspresji.

Nowi członkowie chóru są zawsze witani z otwartymi ramionami, a próby, które odbywają się przez cały rok, przeplatają się z koncertami, podczas których chór prezentuje repertuar znanych kompozytorów muzyki gospel, jak również utwory autorskie. W ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2019 na scenie plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury usłyszymy współczesne utwory gospel, m.in. autorstwa Donnie’go McClurkin’a, Edwin’a Hawkins’a, Hezekiah Walker’s, jak również autorskie utwory członków chóru.

Wayne Ellington to znakomity wokalista jazzowy i gospel, nauczyciel, dyrygent i kompozytor. Karierę muzyczną rozpoczął w bardzo młodym wieku, w kościele, gdzie śpiewał w zespole wspólnie z rodzeństwem. Absolwent Wydziału Sztuki i Muzyki Uniwersytetu Brunel, zdobywca nagrody Sheridan Instrumental Prize za wybitne umiejętności wokalne. Wayne jest muzykiem wszechstronnym – występował m.in. w musicalach, jako backing vocal gwiazd muzyki rozrywkowej, koncertuje z wieloma chórami gospel na arenie międzynarodowej, prowadzi warsztaty wokalne w rozmaitych częściach świata. Jest pomysłodawcą Manchester International Gospel Festival, wykładowcą the Royal Northern College of Music, założycielem i dyrektorem Manchester Inspirational Voices, dynamicznego chóru wspólnotowego działającego w sercu Manchester, którym dyryguje od 12 lat. Na przełomie 2016/2017 chór otrzymał nagrodę BBC Songs of Praise- Gospel Choir

of the Year.

Artyści wystąpili na Festiwalu w 2019 roku.

bottom of page