top of page
Zrzut ekranu 2021-03-4 o 19.57.31.png

StrefaEtno/Strefa Jazz

Wieloletni projekt koncertowy i edukacyjny, otwarty na wielokulturowość, prezentujący artystów polskiej i europejskiej sceny etno i world music (StrefaEtno), artystów sceny muzyki jazzowej i improwizowanej (StrefaJazz, StrefaOtwarta) i wykonawców nurtu piosenki literackiej (cykl: Dwukropek). Koncerty i warsztaty odbywają się cyklicznie w krakowskim klubie Strefa (ul. Kopernika 19 w dzielnicy Wesoła, w przestrzeni dawnego klasztoru karmelitów bosych).

 

Projekt StrefaEtno/StrefaJazz ma charakter cykliczny, stanowi forum rozwijającej się dynamicznie w Polsce i na świecie sceny etno i sceny muzyki improwizowanej. Jest również uzupełnieniem i rozszerzeniem w skali całorocznej programu letniego festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. Dopełnia propozycję programową festiwalu, służy integracji środowiskowej budowanej od lat wokół idei spotkań na „Rozstajach”: artystycznego dialogu na gruncie międzynarodowym, rekonstrukcji i pielęgnowania zagrożonych muzycznych znaków i zabytków kultury, promocji muzyki tradycyjnej w formie "in crudo” jak i kreowania nowych form artystycznych inspirowanych muzyką tradycyjną.

 

Projekt współtworzą inicjatywy edukacyjne oparte na kulturotwórczych walorach muzyki tradycyjnej (m.in. DomTańcaKraków, Między Wisłą a Dunajem, Fonó Kraków), realizowane w formie warsztatów śpiewu tradycyjnego, gry na instrumentach etnicznych, potańcówek i warsztatów tanecznych, obejmujących naukę polskich tańców tradycyjnych, tańców z różnych regionów Europy i innych kontynentów. 

 

Projekt StrefaEtno/StrefaJazz realizowany jest ze wsparciem finansowym Miasta Krakowa.

bottom of page