top of page
stara_szkoła.png
tablica__Stara_Szkola_2023_fundusz_prom_kult_180x120.png

Stara Szkoła 2023

Projekt jest dofinansowany w ramach Programu Rządowego „Infrastruktura kultury” - ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt „Stara Szkoła 2023” to drugi etap inwestycji - adaptowania byłych budynków szkolnych na przestrzeń kultury. Od września 2021 budynki są użytkowane przez Stowarzyszenie Rozstaje, które podjęło wysiłek odremontowania ich po wieloletniej przerwie w eksploatacji, która drastycznie pogorszyła ich stan techniczny. Dzięki wsparciu MKiDN (program Infrastruktura Kultury 2022) - pierwszy z budynków (drewniany) zyskał już drugie życie stając się salą koncertową i edukacyjną. Odbywają się już w nim koncerty, warsztaty, potańcówki, spotkania. Kolejny etap inwestycji zakłada m.in. rewitalizację elewacji budynku drewnianego, a w większości dotyczy remontu budynku murowanego, wymagającego m.in. naprawy dachu, termoizolacji elewacji, wymiany stolarki, wymiany instalacji. Po zakończeniu drugiego etapu inwestycji do użytku oddane będą już dwie, w pełni wykończone sale: koncertowo-warsztatowa i rękodzielnicza. 

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

Projekt: STARA SZKOŁA 2023

zleceniobiorca: ROZSTAJE: u Zbiegu Kultur i Tradycji. Stowarzyszenie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

dofinansowanie MKiDN: 269 000 zł

całkowita wartość inwestycji: 338 200 zł 

06_znak_uproszczony_kolor_ciemne_tlo_RGB_PL.png
bottom of page