top of page
QUARTETT ROBIN MARK.jpg

Robin Mark Quartet  [Szwajcaria]

Kwartet prowadzony przez Robina Marka gra nową szwajcarską muzykę folk we własnym stylu.
 

Zespół, który funkcjonuje na muzycznych scenach od 2010 roku, łączy w swej twórczości elementy jazzu, folku czy muzyki tradycyjnej. Jego twórczość zawiera w sobie szeroką paletę barw: od liryki i melancholii do emocjonalnych porywów.

Robin Mark, urodzony i mieszkający w szwajcarskich Alpach, kreuje swój muzyczny świat z tradycyjnym instrumentem Schwyzerörgeli, szwajcarskim akordeonem diatonicznym. Jak sam mówi: „Ja tworzę swoją muzykę, definicje pozostawiam innym”. Pierwsze kroki w nauce na akordeonie czynił pod okiem ojca jako kilkulatek. Jest postacią niebanalną. Pracował jako urzędnik bankowy, jako bloger i felietonista, kształcił się w kierunku marketingu i komunikacji. Przed kilku laty skupił się w pełni na działaniach muzycznych.

Robin Mark stoi równolegle na czele kilku różnych zespołów. Podstawowe znaczenie w każdym z nich ma charakterystyczne brzmienie jego akordeonu. Na koncie ma kilkanaście płyt, na których dominuje jego autorska wizja i interpretacja szwajcarskiej tradycji. Jest zdobywcą wielu nagród w konkursach muzycznych. Bierze udział w realizacjach telewizyjnych i teatralnych. Jako ważna postać szwajcarskiej nowej sceny folkowej wynajduje młode talenty, uczy młodych muzyków i zachęca ich do dalszych poszukiwań inspiracji w kręgu muzyki tradycyjnej.

Członkowie:
Robin Mark - szwajcarski akordeon diatoniczny
Florian Mächler - gitara
Pirmin Huber - kontrabas
Lukas von Flüe - perkusja

Zespół wystąpił na Festiwalu w 2015 roku.

bottom of page