top of page

Kijów_Kraków / scena muzyki ukraińskiej
Kultura i sztuka nigdy nie powinny kroczyć ścieżką oderwaną od aktualnej rzeczywistości. Naturalnym wyborem dla Stowarzyszenia Rozstaje jest zbudowanie programu dedykowanego artystom ukraińskim – tym mieszkającym od lat w Polsce i tym, którzy teraz znaleźli w niej schronienie – oraz polskim wykonawcom miłującym się w kulturze i muzyce Ukrainy.


Koncerty, warsztaty, prelekcje – dla dzieci i dorosłych – będą prezentowane w ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi EtnoKraków/Rozstaje (m.in. w Fortach Kleparz), w pasmach koncertowym i warsztatowym klubu Strefa, a także w Radio Kraków czy altanie na Plantach. Celem jest promocja artystów ukraińskich znajdujących się aktualnie w skrajnie trudnej sytuacji życiowej i zawodowej, przybliżenie krakowskiej publiczności bogatej kultury ukraińskiej, a także ułatwienie dostępu do kultury uchodźcom z Ukrainy: wszystkie materiały promocyjne/programowe będą publikowane także w języku ukraińskim; mamy nadzieję, że dedykowany program pozwoli uchodźcom z Ukrainy odnaleźć namiastkę domu w naszym mieście – od lat wielokulturowym, otwartym, zmobilizowanym do pomocy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury - Interwencje Edycja 2022.

Comments


bottom of page