top of page

"Jest rzeka, drzewo, dom i stół - po stronie światła" Joanna Słowińska & Stanisław Słowiński Quartet[ fot. Katarzyna Masior ]


Koncert inspirowany polską muzyką tradycyjną, motywami muzyki Małopolski, Podkarpacia, muzyki romskiej i klezmerskiej. Podróż w czasie i przestrzeni: śladami wiejskich grajków, cygańskich taborów i klezmerskich orkiestr.

Pieśni z tekstami Jana Słowińskiego – w wykonaniu Joanny Słowińskiej, w dialogu z interpretacjami muzyków sceny jazzowej i improwizowanej współtworzących formację Stanisław Słowiński Quartet – jeden z czołowych zespołów sceny muzyki improwizowanej. Usłyszymy utwory znane m.in. z programów: 'Bursztynowe drzewo', 'Zielnik', 'Możesz być', 'Wczoraj wolność mi dali' – inspirowane słowiańską ludowością, tradycjami żydowskimi, romskimi, ale też stanowiące silną autorską kreację liryczną.


"Intrygujące teksty Jana Słowińskiego, porywające interpretacje wokalne Joanny Słowińskiej, kompozycje, odkrywcze aranżacje i wirtuozeria Stanisława Słowińskiego – tworzą niepowtarzalny w formie i nastroju kameralny spektakl muzyczny.

Przepływa przez nią dźwięk, energia z jakiegoś innego świata. I tak jak mówiono o Ewie Demarczyk, że jest Czarnym Aniołem, Joanna Słowińska jest Świetlistym Aniołem. Dziękuję Joanno, orfickie to było śpiewanie. Wszystkich nas zmienia. Ogromna wdzięczność!"

[ Robert Piaskowski / Festiwal Muzyki Filmowej ]


"Osobowość na miarę Cesarii Evory, Omary, Lila’i Downs (tej, co śpiewała we Fridzie). Polskie saudade, polska morna i fado, wcale nie mniej przejmujące od tamtych, a z pewnością równie oryginalne i piękne. Gorąco polecam!"

[ Wojciech Ossowski, Polskie Radio “Trójka” ]


"Joanna Słowińska – pierwsza dama polskiego folku. Jedna z najbardziej fascynujących wyrazistych wokalistek na polskiej scenie muzycznej."

[ Tomasz Janas, Polskie Radio, „Dwójka” ]


Drzewo, dom i stół | piosenki Jana Słowińskiego | 31 maja | godz. 20.00 | STREFA NOWA


Wystąpili:

Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce

Stanisław Słowiński Quartet:

Stanisław Słowiński – skrzypce

Franciszek Raczkowski – fortepian

Szymon Frankowski – kontrabas

Adam Stępniowski – perkusja


teksty: Jan Słowiński

muzyka: Stanisław Słowiński, Joanna Słowińska, Mikołaj Blajda

opracowanie muzyczne: Stanisław Słowiński


Yorumlar


bottom of page