top of page
EtnoKrakow-Rozstaje_2020_profilowe_bez_r

EtnoKraków/Rozstaje

EtnoKraków/Rozstaje to międzynarodowy festiwal dedykowany muzyce etnicznej, tradycyjnej i world music; jedno z najważniejszych tego typu przedsięwzięć w Polsce i Europie. Dotychczas nieprzerwanie: 26 edycji festiwalu (1999-2024) to muzyka z różnych stron świata w wykonaniu zespołów międzynarodowej i polskiej sceny etno, world music i sceny muzyki tradycyjnej.

To koncerty plenerowe na wielkiej scenie (dotychczas m.in.: Rynek Główny w Krakowie, Mały Rynek, Plac Wolnica, Plac Szczepański, Powiśle, Barbakan), spotkania kameralne (stylistyka etnojazz / roots / world music, warsztaty muzyczne) w prestiżowych lokalizacjach (m.in. Muzeum Inżynierii Miejskiej, Małopolski Ogród Sztuki, Akademia Sztuk Teatralnych, kościół pw. św. Katarzyny, synagoga Tempel, Filharmonia Krakowska, Żydowskie Muzeum Galicja, Stara Zajezdnia, kluby: Strefa i Alchemia).

EtnoKraków/Rozstaje to miejsce spotkań, projekt otwarty na wielokulturowość, forum prezentacji muzyki z różnych stron świata w wykonaniu najlepszych zespołów międzynarodowej sceny world music i jednocześnie – możliwość popularyzacji najciekawszych polskich artystów reprezentujących stylistykę etnojazz, etno i world music – na forum międzynarodowym.

Goście dotychczasowych dwudziestu jeden edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje (dotąd: kilkaset zespołów z kilkudziesięciu krajów i czterech kontynentów) to w wielu przypadkach artyści i zespoły stanowiące dzisiaj kanon gatunku światowej sceny etno i world music.

bottom of page