top of page
balfolk_Mr.Folxlide.JPG

Mr. Folxlide [Czechy/Bretania/Francja]

Artysta reklamuje się hasłem: „Mr. Folxlide: True & blue loopin '& stompin' bar i bal folk”. Euroamerykańskie korzenie, cigar box (czyli gitara z pudełka po cygarach), głos, looper i stopy. Mr. Folxlide to najlepsza krzyżówka balfolku z bluesem.

 

Europejska taneczna muzyka ludowa połączona z surowym brzmieniem stylowej amerykańskiej cigar box guitar. I stary blues adaptowany do balfolkowych tańców. Patent testowany na wielu festiwalach w całej Europie. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem!

Mikuláš Bryan ciężko pracuje nad promocją czeskiej sceny, a także regularnie uczy bluesa i technik tańca. Studiował przez rok w Bretanii, tańcząc i występując z Cercle Celtique des Rennes. Jego inne inspiracje taneczne to tango, swing, salsa i balboa łączone z jazzem i współczesnymi warsztatami.

 

Chociaż podchodzi do każdego tańca z głębokim szacunkiem dla jego korzeni i tradycji, zawsze dąży do poszerzenia swoich horyzontów i tworzy pomost między tradycją a nowoczesnością. To samo dotyczy jego muzyki, zespołu i solowego projektu Mr. Folxlide – to tygiel muzyki balfolkowej, bluesa, americany i nowej muzyki francuskiej. Jego doświadczenie w nauczaniu sięga od małych warsztatów po długie obozy szkoleniowe i zajęcia dla kilkuset osób na festiwalach takich jak Gennetines lub Boombal.

 

Mr. Folxlide – Mikuláš Bryan

Artysta wystąpił na festiwalu w roku 2019.

bottom of page