top of page
Loogaroo.jpg

Loogaroo  [Belgia]

Loogaroo to balfolkowy duet, który utworzyli Pablo Golder (akordeon diatoniczny) i Florian De Schepper (gitara akustyczna). Obaj mają za sobą wiele doświadczeń na muzycznych scenach.

 

Golder znany m.in. z udziału w zespołach I Fratelli Tarzanelli oraz Ekko, wnosi do twórczości zespołu subtelność i żywiołowość brzmienia akordeonu diatonicznego. De Schepper, znany wcześniej m.in. z Duo De Schepper-Sanczuk oraz Broes dodaje od siebie rytmiczne i kołyszące tempa, w których rozwijają się urzekające melodie.

Po wieloletnim życiu w nieustannej trasie koncertowej z zespołami takimi jak Zigo czy Les Bandits, Pablo i Florian podjęli niedawno decyzję, by  kontynuować swą muzyczną karierę grając w duecie. Dla swej formacji wymyślili nazwę Loogaroo (nie należy jej mylić z francuskim  „loup-garou”, czyli wilkołakiem). Loogaroo jest mitologicznym stworzeniem z Karaibów, które zamienia się w jasną kulę światła, gdy pojawia się ciemność.

Podczas koncertu nie grozi słuchaczom żadne wilcze wycie, ale potężne i zaskakujące melodie proponowane przez Pabla, którym towarzyszą porywające i dynamiczne rytmy Floriana, które pozwalają tańczyć całą noc, nawet w trakcie pełni księżyca.

 

Pablo Golder – akordeon diatoniczny

Florian De Schepper – gitara akustyczna

Zespół wystąpił na festiwalu w roku 2019.

bottom of page