Kfjjatek/Red Sun Rising/ RSS BOYS / Polska

Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów będzie współczesne interpretowanie etnicznych dźwięków.

 

Kfjatek - dj, radiowiec i promotor. Kiedyś reggae i hip-hop. Dziś bardziej house i disco. Rezydent krakowskiej Alchemii. Off Beats w każdy poniedziałek w Off Radio Kraków. Na EtnoKraków/Rozstaje zaprezentuje muzykę brazylijską z obszernej kolekcji płyt, które zdobył od zeszłorocznego występu na festiwalu.

Red Sun Rising – Michał Niecikowski ze Szczecina, specjalizuje się w brzmieniach Chillout okraszonych szczyptą folku oraz słowiańskim sznytem. Michał wyklarował swój styl wydając w 2017 roku nakładem Mamomam Records EPkę Four Different Walks, łączącą słowiańskie motywy z brzmieniami chillgressive (podgatunku muzycznego, będącego spokojniejszym odłamem muzyki psytrance). 

 

1 maja 2018 wydał swój debiutancki album Campfire w znanej wszystkim miłosnikom psychillu wytwórni Altar Records. W 2019 roku w Altar Records ukazała się EPka Awake the Rituals stworzona w kooperacji z Olicą – wokalistką i instrumentalistką, znaną z projektów Kipiskasza czy Dziadowski Projekt. Jest ona połączeniem psychillowej elektroniki, liry korbowej oraz wokali – inspirowanych   obrzędowością słowiańska i pieśniami kurpiowskimi oraz lasowiackimi. Obecnie Michał pracuje nad solowym albumem Joanny Lacher, jednego z najciekawszych polskich folkowych głosów, ex-wokalistki Percival. Z pewnością jego live act będzie w stanie uderzyć w wasze najczulsze punkty i emocje – będzie to połączenie głębokiej elektronicznej przestrzeni z motywami znanymi dobrze miłośnikom muzyki folk - białym śpiewem, instrumentami charakterystycznymi dla tej muzyki oraz tekstami oryginalnych pieśni archaicznych.

Zespół wystąpił na Festiwalu w 2019 roku.

Kfjatek

Red Sun Rising

RSS B0YS

  • Facebook
  • Facebook
  • YouTube
  • Facebook
  • YouTube

© Rozstaje: u Zbiegu Kultur i Tradycji. Stowarzyszenie. | 2020