top of page
noc_tanca_etnoelectro__1_RSS_BOYS.jpg

Kfjatek

Red Sun Rising

RSS B0YS

Kfjatek/Red Sun Rising/RSS B0YS  [Polska]

Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów będzie współczesne interpretowanie etnicznych dźwięków.

 

Kfjatek: dj, radiowiec i promotor. Kiedyś reggae i hip-hop. Dziś bardziej house i disco. Rezydent krakowskiej Alchemii. "Off Beats" w każdy poniedziałek w Off Radio Kraków. Na EtnoKraków/Rozstaje zaprezentuje muzykę brazylijską z obszernej kolekcji płyt, które zdobył od zeszłorocznego występu na festiwalu.

Red Sun Rising: Michał Niecikowski ze Szczecina, specjalizuje się w brzmieniach Chillout okraszonych szczyptą folku oraz słowiańskim sznytem. Michał wyklarował swój styl wydając w 2017 roku nakładem Mamomam Records EPkę "Four Different Walks", łączącą słowiańskie motywy z brzmieniami chillgressive (podgatunku muzycznego, będącego spokojniejszym odłamem muzyki psytrance). 1 maja 2018 wydał swój debiutancki album "Campfire" w znanej wszystkim miłosnikom psychillu wytwórni Altar Records. W 2019 roku w Altar Records ukazała się EPka "Awake the Rituals" stworzona w kooperacji z Olicą – wokalistką i instrumentalistką, znaną z projektów Kipiskasza czy Dziadowski Projekt. Jest ona połączeniem psychillowej elektroniki, liry korbowej oraz wokali – inspirowanych obrzędowością słowiańska i pieśniami kurpiowskimi oraz lasowiackimi. Obecnie Michał pracuje nad solowym albumem Joanny Lacher, jednego z najciekawszych polskich folkowych głosów, ex-wokalistki Percival. Z pewnością jego live act będzie w stanie uderzyć w wasze najczulsze punkty i emocje – będzie to połączenie głębokiej elektronicznej przestrzeni z motywami znanymi dobrze miłośnikom muzyki folk - białym śpiewem, instrumentami charakterystycznymi dla tej muzyki oraz tekstami oryginalnych pieśni archaicznych. Jednocześnie pokazuje tez że historia muzyki zatacza koło a transowość to wspólny mianownik zarówno starych jak i nowych brzmień.

 

RSS B0YS: jedyni w swoim r0dzaju dziwni podróżnicy; grali w Kirgistanie i w Berghain, brazylijskim lesie i za kołem podbiegunowym. Lubią grać w Czechach, mogą wszędzie. Głośna muzyka, pozastylistyczna, szybka, poruszająca, taneczna, mocna energia. Hardware i pot... Krew i łzy szczęścia. B0ys zawsze piszcie przez zer0. To dwóch anonimowych muzyków – b0y jeden i b0y dwa, zawsze występują w maskach. Przebyli wspólnie wiele tysięcy kilometrów przez kilka kontynentów. Wydali wiele albumów; pojawiały się m.in. w jeszcze bardziej sekretnej serii mik musik i tak też zaczęła się ich obfitująca w przygody historia. Wolność wyboru ma znaczenie; od afrykańskich pustyń po eurotancbudy. Atomy, grzechoty, surowe (i mniej surowe), śpiew kosmosu i reakcja łańcuchowa. Wiele rzeczy ma znaczenie. bas ma znaczenie. Maska wiele znaczy. Przyszłość. Energia. Saturn. Dystopia. Opór. Odwaga. Protest. Koncerty są ich domeną. Pracują dużo i szybko, przemieszczają się z lekkością.

Artyści wystąpili na festiwalu w roku 2019. 

bottom of page