top of page
Koralew-G-Biel.jpg

Korolev – Gałczewski – Biel   [Polska/Ukraina]

 

Korolev – Gałczewski – Biel – to trio tworzone przez instrumentalistów wywodzących sie z Ukrainy i Polski. Proponują oni publiczności szeroko rozumianą muzykę folkową, w której odnaleźć można inspirację wieloma tradycjami z różnych zakątków Europy.

W repertuarze mają utwory pochodzące z wielu stron kontynentu. Wykonują pełną entuzjazmu, spontaniczności i radości grania muzykę folkową  / etno, w której ważną rolę pełni też element improwizacji.

Anton Korolev to multiinstrumentalista, znany z takich zespołów jak Mashala Doza, Etno Histeria Umeuropa Caravan, Balquemia. Sam mówi o sobie, że „od dziecka lubił rożne formy hałasu, dlatego swoją twórczość opiera na dźwiękach dud, liry korbowej i skrzypiec. Uwielbia koty i kanapki ze smalcem”.

Jan Gałczewski jest również multiinstrumentalistą, znanym z takich zespołów jak Beltaine, Apathetic Turtles i Sprinkle Blizzard. Wyznaje,  że „od dziecka interesował się problematyką irlandzkich pubów w kontekście historycznym i kulturowym, lokalnych przedsiębiorstw browarniczych, a także szarpaniem strun, dlatego gra na buzuki irlandzkim i dudach”. 

Michał Biel jest także muzykiem znanym z wielu projektów. On z kolei mówi o sobie, że „od dziecka interesował sie szeroko pojętą sztuką, a także ssakami morskimi. Jego specjalizacją są walenie i gra na bębnach”.

Anton Korolev – lira korbowa, dudy francuskie, skrzypce
Jan Galczewski – dudy, buzuki
Michał Biel – cymbały
Michał Górka - wiolonczela, tagelharpa

Zespół wystąpił na festiwalu w roku 2018.

bottom of page