top of page
joanna_slowinska_fot2_300dpi[1].jpg

Joanna Słowińska - Archipelag  [Polska]

Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o wielkiej scenicznej osobowości; nie boi się nowych wyzwań i artystycznych eksperymentów.

Zarówno przed laty, jak i dziś Joanna Słowińska występuje z zespołem Muzykanci. Od lat realizuje jednak liczne autorskie projekty. W 2004 roku zdobyła Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, a jej kolejne płyty: „Live in Alchemia” (2005) oraz „Możesz być” (2007) znalazły się w czołówce konkursu na Folkowy Fonogram Roku. Album „Możesz być” zdobył ten prestiżowy tytuł. Artystka współpracowała z Jarosławem Besterem, Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, komponuje dla niej Zygmunt Konieczny. W ramach EURORADIO Folk Festiwal EBU dwukrotnie reprezentowała Polskie Radio: z zespołem Muzykanci w roku 2000 oraz z projektem solowym w rok 2005. W 2013 roku została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze. Z autorskimi recitalami występowała w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center) i w większości krajów Europy.

Artystka zaprezentuje specjalną odsłonę projektu „Archipelag/Kraków”, inspirowanego motywami polskich i słowiańskich pieśni obrzędowych. Koncert współtworzą doborowi muzycy sceny etno oraz muzyki improwizowanej i jazzowej. Na jednej scenie wystąpią z nią: skrzypek Stanisław Słowiński z formacją AKT, członkowie grupy Muzykanci, wokalistka Katarzyna Bogusz oraz wybitni instrumentaliści sceny improwizowanej: Paweł Kaczmarczyk (pianista koncertujący na całym świecie, lider Audiofeeling Trio), Marcin Oleś (kontrabasista współpracujący z czołówką polskich improwizatorów i wybitnymi przedstawicielami amerykańskiego jazzu) oraz Tomasz Kukurba (altowiolista i wokalista współtworzący zespół Kroke).

Członkowie:
Joanna Słowińska
- śpiew
Stanisław Słowiński - skrzypce, elektronika, opracowanie muzyczne
Justyn Małodobry - kontrabas, elektronika, sample
Max Olszewski - instrumenty perkusyjne
Paweł Kaczmarczyk - fortepian
Tomasz Kukurba - altówka, śpiew
Katarzyna Bogusz - śpiew
Marcin Oleś - kontrabas
Muzykanci:
Jan Słowiński - altówka, śpiew
Jacek Hałas - śpiew, lira korbowa
Alicja Hałas - bęben, gordon

Zespół wystąpił na Festiwalu w 2015 roku.

bottom of page