top of page
jacky_molard_quartet.jpg

Jacky Molard Quartet  [Bretania, Francja]

Na czele zespołu stoi Jacky Molard – jedna z ikon bretońskiej sceny muzyki tradycyjnej. Gra na skrzypcach, gitarze, basie, od lat zachwyca publiczność w całym świecie oraz inspiruje swoich rodaków do poszukiwania natchnień we własnej kulturze.

Urodził się w 1961 roku. Na scenie debiutował już jako kilkunastolatek. Publiczność pamięta go z takich zespołów jak Gwerz, Pennou Skoulm czy The Jacky Molard Acoustic Quartet. Gwerz to jedna z najważniejszych grup, jakie funkcjonowały w Bretanii. Jacky Molard swym talentem i muzyczną charyzmą w decydujący sposób wpływał na oryginalność brzmienia i jakość artystycznej oferty zespołu.

Artysta grał jednak także w innych grupach, często wspólnie z Erikiem Marchandem – na przykład w Taraf de Caransebes. Jest też cenionym kompozytorem i producentem. Molard stworzył wspólnie z Erikiem Marchandem i Bertrandem Dupontem renomowaną oficynę Innacor Records, uznaną za najlepsze bretońskie wydawnictwo world music w roku 2005.

Jacky Molard ze swoimi zespołami bywa gościem festiwali o międzynarodowym prestiżu. Chętnie prowadzi warsztaty, dzieląc się swym doświadczeniem i umiejętnościami. Jest niestrudzonym propagatorem bretońskiej kultury.

Kwartet Molarda proponuje wyrafinowane aranżacje, bogactwo pulsujących rytmów i zapadające w pamięć melodie.

Członkowie:
Jacky Molard
- skrzypce, altówka
Hélène Labarrière - kontrabas
Yannick Jory - saksofon
Janick Martin - akordeon

Zespół wystąpił na Festiwalu w 2015 roku.

bottom of page