top of page

J. Słowińska

Wojtek Fedkowicz Noise Trio

Archipelag: Joanna Słowińska & Wojtek Fedkowicz Noise Trio  [Polska]

 

20.07 [piątek] godz. 21.15 | Rynek Główny | scena plenerowa | wstęp wolny

Premierowy koncert ‘fonoplastikon’ zapowiada nową płytę Joanny Słowińskiej i Fedkowicz Noise Trio – jednej z najciekawszych awangardowych formacji młodego pokolenia. Zderzenie pierwotnej energii wokalnej z elektronicznym i drum’n'bass'owym brzmieniem. Teksty współczesne i tradycyjne. Kompozycje autorskie i obrzędowe pieśni rytualne. Puls tradycji, energia nowych technologii...

Joanna Słowińska – miłośnikom etno i world music – znana jest z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną. Współpracowała m.in. z Zygmuntem Koniecznym (Noc listopadowa, Konieczny w teatrze Staniewskiego), Jarosławem Besterem (Bal u Pana Boga) i z Elliotem Goldenthalem – w ramach tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie wykonując solowe partie wokalne z filmu Frida. Laureatka wielu prestiżowych festiwali, m.in. Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (1999, 2004, 2005), Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2004), Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (finalistka Superjedynek 2009 za studyjny, autorski album "Możesz być"), laureatka Akademii Fonograficznej ZPAV. Prowadzi autorską działalność edukacyjną Centrum Głosu (Kraków, ul. Zabłocie 23), współpracuje z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzinice (wykładowca Akademii Teatralnej). Współtworzy zespół Muzykanci – jedną z najciekawszych grup polskiej sceny etno. Koncertuje też z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów. Z autorskimi recitalami występowała w w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center) i większości krajów Europy.

Wojtek Fedkowicz Noise Trio – połączenie swobodnej improwizacji, modern jazzu, z wpływami drum'n'bass i pokrewnymi gatunkami muzyki tanecznej; analogowe brzmienia syntezatora przeciwstawione akustycznej i elektronicznej przetwarzanej efektami perkusji a to wszystko scalone mocnym pulsującym basem. Muzycy współtworzą projekty na rozległym obszarze stylistycznym: od współpracy z zakorzenioną głęboko w muzyce karnatycznej indyjską grupą Layatharanga (jako Fractal Brothers) po wspólne koncerty z O.S.T.R. w ramach projektu "Tabasko".

Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce elektryczne
Wojtek Fedkowicz – instrumenty perkusyjne, elektronika
Jacek Fedkowicz – gitara basowa, sampler, microkorg
Dominik Wania – instrumenty klawiszowe, sampler

bottom of page