top of page
Grzech_Piotrowski_ONE_WORLD_Stage-of-Fre

Grzech Piotrowski - One World [Polska/Jemen/Syria]

 

Grzech Piotrowski to podróżnik. Przemierza świat w poszukiwaniu, artystów, muzyki, korzeni improwizacji, słońca, zdrowego jedzenia, przygody i esencji bycia. Jego projekty muzyczne wymykają się całkowicie z ram, standardów i wszelkich stereotypów. To kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji.

Koncert Wolności / Stage of Freedom:


Koncert zorganizowany w ramach programu: Małopolska. Moja Wolność – przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Koncert "One World" jest częścią planu, budowania World Orchestry; to muzyczna podróż pełna przestrzeni, subtelnych emocji i magii. Muzyka opisywana jest przez krytyków i słuchaczy jako język duszy, który podświadomie wszyscy znamy, którego piękno jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od wieku, wyznawanej religii, kontynentu czy majętności. Jest to podróż do korzeni muzyki, do muzyki świata, prastarej improwizacji z czasów, w których nie było zapisu nutowego, a wielopokoleniowe tradycje muzyczne były przekazywane z ojca na syna. Mimo rozwoju cywilizacji muzyka pozostaje jedynym uniwersalnym językiem świata.

To muzyka ponadreligijna, wielokulturowa, tworzona przez wybitnych artystów polskiej sceny jazzowej i i sceny muzyki improwizowanej oraz gości ze świata - artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, w wirtuozerski sposób przełamujących stylistyczne i gatunkowe bariery. To muzyka otwarta na dialog, muzyka nowa, muzyka wolności.

Grzech Piotrowski ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu. Twórca World Orchestry i zespołów: Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up. Zdobywca  Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Jazz Juniors”.

Grzech Piotrowski - saxofon
Ghostman - śpiew
Rasm Al Mashan - śpiew
Marta Matuszna Wejchenig - śpiew
Mateusz Szemraj - oud, gitara
Adam Lemanczyk - instrumenty klawiszowe
Piotr Matusik - instrumenty klawiszowe
Stanisław Słowiński - skrzypce
Bartozzi  - bas
Adeb Chamoun - bęben obręczowy
Tomasz Mądzielewski - perkusja

Zespół zagrał koncert na festiwalu w roku 2018.

bottom of page