FonóKraków w klubie Strefa - pierwsza na świecie franczyza legendarnej węgierskiej wytwórni Fonó z muzyką tradycyjną i najstarszego budapeszteńskiego domu tańca. 

 

Współpraca z Węgrami ma przyczynić się do jednoczenia środowiska, pozyskiwania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń, nie tylko na linii Polska – Węgry, ale również w całym regionie. W Krakowie w klubie Strefa powstała pierwsza franczyza tego kultowego miejsca, które stanowi również wytwórnię płytową (muzyka tradycyjna, jazz, world music) oraz miejsce spotkań, koncertów i edukacji. Pozostałe dwie będą zlokalizowane w Honkkongu i Nowym Jorku.

 

FonóKraków jest cyklicznym wydarzeniem promującym muzykę tradycyjną i skupiającym polskich i węgierskich przedstawicieli tej sceny, docelowo również muzyków z całego regionu Europy Środkowej. Domeną FonóKraków jest działalność w trzech płaszczyznach: każde spotkanie oznacza popołudniowe warsztaty tańca dla dzieci i dorosłych, spotkanie historyczno-literackie, oraz potańcówkę z muzyką na żywo.

otwarcie FonóKraków / fot. Michał Ramus

otwarcie FonóKraków / fot. Baba Foto

© Rozstaje: u Zbiegu Kultur i Tradycji. Stowarzyszenie. | 2020