top of page

Elitsa Todorova

Stoyan Yankoulov

Elitsa Todorova i Stoyan Yankoulov  [Bułgaria]

28 lipca (sobota), godz. 21.00, scena na Placu Szczepańskim

Elitsa Todorova pochodzi z Warny; jest perkusistką i pieśniarką. Jej niewątpliwym atutem jest niebagatelny głos i własny, niepowtarzalny styl, w którym artystka potrafi zsynchronizować śpiew z niezwykłą grą na instrumentach perkusyjnych. Międzynarodowe media określają ją mianem tajemniczej, egzotycznej wokalistki. Elitsa koncertowała już na całym świecie i ma na koncie wiele prestiżowych nagród.

Stoyan Yankoulov, znany jako Stundżi, to jeden z najbardziej znanych i popularnych bułgarskich bębniarzy i perkusistów. Przez wiele lat był liderem orkiestry Big Band, grającej dla bułgarskiego radia. Współpracował z wieloma artystami, koncertował na całym świecie. Stoyan znany jest z poszukiwania nowatorskich form: eksperymentowania w łączeniu elementów perkusji i tradycyjnego, bułgarskiego śpiewu.

Stoyan i Elitsa – jako duet - pracują od pięciu lat. Perfekcjonizm i dbałość o szczegóły są ich mocą stroną. W lutym wygrali krajowe preselekcje Konkursu Piosenki Eurowizji organizowane przez Bułgarską Telewizję Publiczną. Ich "Woda" – dzięki oryginalności, dynamice i magnetyzującemu głosowi Elitsy została doceniona: w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2007 roku zajęli 5-te miejsce.


Elitsa Todorova – śpiew, instrumenty perkusyjne

Stoyan Yankoulov – instrumenty perkusyjne

bottom of page