Wydawnictwo Festiwalowe - CD ROZSTAJE 2002 

ROZSTAJE 2001

Laureaci Małopolskiego Konkursu Muzyki Tradycyjnej

Bochnianie (Grand Prix w kategorii kapel) - kapela z Bochni w składzie: Józef Różyński (heligonka), Tomasz Ferenc (klarnet), Czesław Pająk (trąbka), Roman Raczyński (skrzypce - sekund), Jerzy Grzesik (skrzypce - prym), Ryszard Sroga (kontrabas).

Polaniorze (Grand Prix w kategorii kapel) - kapela z Kościeliska w składzie: Wojciech Leśniak (basy), Adam Karpiel (skrzypce), Adam Gąsienica (skrzypce), Maciej Krzeptowski (skrzypce)

Siedlecanki (I Nagroda w kategorii zespołów śpiewaczych) - grupa śpiewacza z Siedlca.

Bartłomiej Koszarek-Benkowy (I Nagroda w kategorii soliści instrumentaliści) - pochodzi  z Bukowiny Tatrzańskiej, na złóbcokach grywa melodie Skalnego Podhala; w Domu Ludowym w Bukowinie prowadzi zespoły młodzieżowe, ucząc śpiewu i tańca góralskiego, gry na instrumentach pasterskich, złóbcokach i skrzypcach.

Tomasz Majerczyk (I Nagroda w kategorii soliści śpiewacy) - pochodzi z Zakopanego (lat 11), uczeń Krzysztofa Trebuni-Tutki, śpiewa melodie Skalnego Podhala, gra na instrumentach pasterskich i skrzypcach.

Beata Bochnia (I Nagroda w kategorii soliści śpiewacy) - pochodzi z Biecza, śpiewa pieśni z okolic Biecza.

C. K. Duchace (II Nagroda w kategorii kapel) - zespół grywa melodie Skalnego Podhala na kozach podhalańskich, wykonanych przez lidera zespołu Tomasza Skupnia z Kuźnic (Zakopane), miłośnika i budowniczego instrumentów.

Polaniorki (II Nagroda w kategorii zespoły śpiewacze) - grupa śpiewacza z Kościeliska w składzie: Zofia Łukaszczyk, Krystyna Bukowska, Katarzyna Michalik, Maria Krupa; wykonują tradycyjne pieśni Podhala, m. in. pasterskie, wierchowe, weselne i ballady.

Maria Dębska (II Nagroda w kategorii soliści śpiewacy) - śpiewaczka z Rudna.

Anna Guzik (II Nagroda w kategorii soliści śpiewacy) - pochodzi z Biecza, śpiewa pieśni z okolic Biecza.

Muzyka Dziecięca Chyców Magdziarzy (III Nagroda w kategorii kapel) - kapela działająca przy Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem, prowadzona przez Krzysztofa Trebunię-Tutkę; najstarszy członek zespołu ma lat 16.

Grupa Śpiewacza z Lipnicy (III Nagroda w kategorii zespołów śpiewaczych) - grupa działa przy Ośrodku Kultury w Korzennej. Zespół tworzą: Maria Gad, Iwona Gajkowska, Reneta Głąb, Stefania Turek, Danuta Sad.

Krakusy (wyróżnienie w kategorii kapel) - kapela rodzinna Jana Nowaka z Krakowa, grająca tradycyjne melodie regionu krakowskiego, jak też rekonstruująca repertuar w oparciu o zbiory Oskara Kolberga.

Małgorzata Stoch (wyróżnienie w kategorii soliści instrumentaliści) - pochodzi z Zakopanego (lat 18), grająca na złóbcokach uczennica Krzysztofa Trebuni-Tutki.

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 

Lista utworów:

 

1. Jan Karpiel Bułeckapowitanie / 1.08

2. Tomasz Majerczyk (I Nagroda w kategorii solistów śpiewaków) -

przyśpiewki i nuty Skalnego Podhala / 7.46

3. Małgorzata Stoch (Wyróżnienie w kategorii solistów instrumentalistów) - gra na złóbcokach melodie Skalnego Podhala / 3.20

4. Muzyka Dziecięca Chyców Magdziarzy (III Nagroda w kategorii kapel) - nuty Skalnego Podhala / 4.32

5. Siedlecanki (I Nagroda w kategorii zespołów śpiewaczych) -

Przelecioł sokół.../Świeć miesiącku... / 4.28

6. Bartłomiej Koszarek-Benkowy (I Nagroda w kategorii solistów instrumentalistów) - gra na złóbcokach melodie Skalnego Podhala / 3.19

7. Grupa śpiewacza z Lipnicy (III Nagroda w kategorii zespołów śpiewaczych) - Żyła na świecie święta Helena.../Smutny dzień nastał... / 10.47

8. Bochnianie (GRAND PRIX w kategorii kapel) -

Krakowiak niepołomski, Oberek (Ryś) z Bochni, Polka (Galopka) z Bochni / 5.12

9. Beata Bochnia (I Nagroda w kategorii solistów śpiewaków) -

Ej, nuta moja, nuta (weselna), W ciemnym lesie ptosek śpiywo (zalotna) / 3.07

10. Anna Guzik (II Nagroda w kategorii solistów śpiewaków) -

Oj, cyje to konisie (zalotna) / 0.54

11. Polaniorki (II Nagroda w kategorii zespołów śpiewaczych) -

Kiedy jo se pasła... (pasterska), przyśpiewki weselne / 4.22

12. Krakusy (Wyróżnienie w kategorii kapel) - Ty dziewczyno moja / 2.34

13. Maria Dębska (II Nagroda w kategorii solistów śpiewaków) -

Oj, posła św. Helena... / 3.34

14. C.K. Duchace - kapela Tomka Skupnia (II Nagroda w kategorii kapel) - melodie Skalnego Podhala / 4.42

15. Polaniorze (GRAND PRIX w kategorii kapel) -

nuty Skalnego Podhala / 11.16

Wydawnictwo Jana Słowińskiego

Biuro Kraków 2000

mix i mastering: Aleksander Wilk

okładka: "Ptaki" - fragment pasteli Piotra Klamerusa

opracowanie graficzne: Agencja Reklamowa "Po Godzinach"

współpraca produkcyjna:

Miasto Kraków

patronat:

PKO Bank Polski

Radio Kraków

Wprost

Gazeta Wyborcza