top of page
bum_bum_orkestar2[1].jpg

Bum Bum Orkestar  [Polska]

W maju tego roku zdobyli drugie miejsce oraz nagrodę publiczności podczas osiemnastego festiwalu Nowa Tradycja. Jako jeden z najlepszych zespołów tego festiwalu zostali zaproszeni do występu w Krakowie.

Bum Bum Orkestar odwołuje się do inspiracji tradycją bałkańską i klezmerską, a także tradycyjną muzyką polską. To wpływy i przenikanie się tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół potrafi na scenie zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publiczność do poddania się rytmowi muzyki. Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to co robią, i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan). Muzyków, którzy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. I rzeczywiście – nie pozostawiają nikogo ze słuchaczy obojętnym.

W wywiadzie udzielonym Programowi Drugiemu Polskiego Radia klarnecista zespołu Oliwier Andruszczenko przyznał: „Zaczęliśmy od wykonywania utworów weselno-pogrzebowych orkiestr bałkańskich, ale coraz częściej gramy swoje melodie”. I dodał: „Gdy zaczynaliśmy, nie myśleliśmy o koncertach i zarabianiu pieniędzy. Chcieliśmy po prostu bawić się muzyką. Jednak pierwsze występy pokazały nam, że ludzie reagują szaleństwem na nasze dźwięki”.

Bum Bum Orkestar odniósł sukces nie tylko na Nowej Tradycji. W grudniu ubiegłego roku zespół zajął drugie miejsce w konkursie na festiwalu Mikołajki Folkowe.

Członkowie:
Oliwier Andruszczenko
- klarnet
Piotr Krukowski - trąbka
Piotr Janiec - tuba
Mateusz Wachowiak - akordeon
Mateusz Sieradzan - tapan

Zespół wystąpił na Festiwalu w 2015 roku.

bottom of page