top of page

Boris Malkovsky  [Izrael]

 

niedziela 31.07 | 19.00 | PWST, ul. Straszewskiego 22

KONCERT JEDNEGO INSTRUMENTU
 

Powiedzieć, że Boris Malkovsky prezentuje współczesną muzykę żydowską to za mało. Ten wymykający się klasyfikacjom artysta poszukuje inspiracji niezależnie od ograniczeń gatunkowych. Łączy się go z jazzem, folkiem, muzyką klasyczną i tradycyjną żydowską nutą. Jak sam twierdzi, piękna nie da się znaleźć tylko w jednym obszarze.
 

Boris Malkovsky z muzyką obcuje całe życie. Od czwartego roku życia uczył się gry na pianinie, a jako nastolatek poznawał tajniki improwizacji i kompozycji. W jego muzycznej wędrówce towarzyszyło mu zarówno pianino jak i akordeon guzikowy. Nie bez znaczenia są jego przeprowadzki. Mieszkał w Odessie, Moskwie, Tel-Avivie, a od dwóch lat jego domem jest Kraków.
 

Boris Malkovsky angażował się w projekty teatralne w Izraelu, grał koncerty w wielu krajach europejskich, USA i Chinach, udzielał się na ponad 30 płytach i wydał dwa autorskie albumy. Drugi z nich, "Time Petah-Tikva", ukazał się pod szyldem wytwórni Tzadik Records w serii 'Radykalna Muzyka Żydowska'. Ma ona na celu promowanie muzyki o żydowskich korzeniach, ale współczesnych i awangardowych aranżacjach.

bottom of page