top of page

EtnoKraków/Rozstaje 2022 | 3-10 lipca


Przed nami 24. edycja festiwalu EtnoKraków-Rozstaje, jednego z najważniejszych w Polsce i Europie wydarzeń sceny etno, world music i sceny muzyki tradycyjnej. Obok prezentacji artystów z Azji i Afryki – tegoroczne spotkanie to mocny akcent na ukraińskie, białoruskie i polskie tradycje muzyczne. Organizatorem festiwalu jest stowarzyszenie ROZSTAJE: u Zbiegu Kultur i Tradycji.


- - - - - - kalendarium i harmonogram dostępne na stronie [www.etnokrakow.pl] - - - - - -

>> Spotkajmy się na Rozstajach. W Krakowie – zaprasza Jan Słowiński, dyrektor festiwalu EtnoKraków/Rozstaje – ugośćmy Przyjaciół z Ukrainy, Białorusi, Polski i odległych zakątków świata. Wsłuchajmy się w ich opowieść: pieśni o miłości, o życiu, o śmierci, o nadziei. Sowieckiej Hydry łeb odrasta. Zło, które wyrządza, przekracza granice wyobraźni. W postpandemicznych oparach barbaria. Muzyka i poezja objaśniają świat. Również świat taki, którego nie sposób zrozumieć. Są obszarem wolności i dialogu. Otwórzmy się na nadzieję. ‘Ludzi dobrej woli jest więcej’! <<


Zapraszamy na plenerowe koncerty z udziałem artystów ukraińskiej sceny etno i world music. W ramach pasma Kijów_Kraków wystąpią m.in.:  legenda ukraińskiej sceny muzyki tradycyjnej – zespół Drewo (3.07, dziedziniec Radia Kraków), słynna kijowska formacja Dakh Daughters, Joryj Kłoc, Gordiy Starukh, Traditune i zespół SergeyaOhrimchuka (9.07, Forty Kleparz). W ramach koncertów plenerowych w Fortach (3.07) wystąpi również charyzmatyczny Mathias Muzaza z grupą Mokoomba (Zimbabwe) i Gatham Udupa Collective (Indie).

Wieczór